Garaçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garaçevë
Fshat
Vendndodhja
Garaçevë is located in Kosova
Garaçevë
Garaçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 13″ Veri

20° 38′ 40″ Lindje

Garaçevë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]