Carravrana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carravranë
Gurbardh
Fshat
Carravrana në vitin 2019
Carravrana në vitin 2019

Carravranë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurabardh dhe Gurbardh.


Shkolla[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në këtë fshat, tashmë mbi 70 vjet funksionon Shkolla fillore dhe e mesme e ulët "Habib Berisha", që numëron mbi 400 nxënës.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]