Carravrana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carravranë
Gurbardh
Fshat
noform
Carravrana në vitin 2019
Vendndodhja
Carravranë is located in Kosova
Carravranë
Carravranë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 39″ Veri

20° 41′ 19″ Lindje

Carravranë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurabardh dhe Gurbardh.


Shkolla[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në këtë fshat, tashmë mbi 70 vjet funksionon Shkolla fillore dhe e mesme e ulët "Habib Berisha", që numëron mbi 400 nxënës.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]