Përçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përçevë
Përçetë
Fshat
Vendndodhja
Përçevë is located in Kosova
Përçevë
Përçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 4″ Veri

20° 37′ 59″ Lindje

Përçevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Përçetë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]