Binxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Binxhë
Binçë
Fshat
Vendndodhja
Binxhë is located in Kosova
Binxhë
Binxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 46″ Veri

20° 36′ 3″ Lindje

Binxhë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Binçë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]