Resniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Resnik
Rreznik
Fshat
Vendndodhja
Resnik is located in Kosova
Resnik
Resnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 36″ Veri

20° 40′ 37″ Lindje

Resnik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreznik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]