Dërsniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dërsnik
Dersnik
Fshat
Vendndodhja
Dërsnik is located in Kosova
Dërsnik
Dërsnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 22″ Veri

20° 36′ 3″ Lindje

Dërsnik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dersnik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]