Gllareva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllarevë
Qëndresë
Fshat
Vendndodhja
Gllarevë is located in Kosova
Gllarevë
Gllarevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 30″ Veri

20° 40′ 31″ Lindje

Gllarevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]