Rigjeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rigjevë
Gurash
Fshat
Vendndodhja
Rigjevë is located in Kosova
Rigjevë
Rigjevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 54″ Veri

20° 41′ 34″ Lindje

Rigjevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurash.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]