Grabanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grabanicë
Fushëlum
Fshat
Vendndodhja
Grabanicë is located in Kosova
Grabanicë
Grabanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Leshanit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 13″ Veri

20° 32′ 8″ Lindje

Grabanicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëlum.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]