Këpuzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Këpuz
Fshat
Vendndodhja
Këpuz is located in Kosova
Këpuz
Këpuz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 39″ Veri

20° 32′ 26″ Lindje

Këpuz është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]