Gjurgjeviku i Madh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurgjevik i Madh
Martiras
Fshat
Vendndodhja
Gjurgjevik i Madh is located in Kosova
Gjurgjevik i Madh
Gjurgjevik i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 46″ Veri

20° 39′ 28″ Lindje

Gjurgjevik i Madh është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Martiras.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]