Dollca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dollcë
Lug
Fshat
Vendndodhja
Dollcë is located in Kosova
Dollcë
Dollcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 48″ Veri

20° 35′ 44″ Lindje

Dollcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lug.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]