Pjetërqi i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pjetërq i Epërm
Pjetërsh i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Pjetërq i Epërm is located in Kosova
Pjetërq i Epërm
Pjetërq i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Leshanit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 34″ Veri

20° 29′ 10″ Lindje

Pjetërq i Epërm është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pjetërsh i Epërm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]