Nagllava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nagllavë
Dashaj
Fshat
Vendndodhja
Nagllavë is located in Kosova
Nagllavë
Nagllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 41″ Veri

20° 30′ 0″ Lindje

Nagllavë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dashaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]