Pogragja (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pogragjë
Gurgat
Fshat
Vendndodhja
Pogragjë is located in Kosova
Pogragjë
Pogragjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 9″ Veri

20° 38′ 11″ Lindje

Pogragjë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurgat.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]