Budisalca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Budisalcë
Butisals
Fshat
Vendndodhja
Budisalcë is located in Kosova
Budisalcë
Budisalcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 59″ Veri

20° 29′ 44″ Lindje

Budisalcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Butisals.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]