Budisalca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Budisalcë
Butisals
Fshat

Budisalcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Butisals.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]