Rudica (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudicë
Rud
Fshat

Rudicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rudesh dhe Rud.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]