Gremniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gremnik
Shkrepor
Fshat
Vendndodhja
Gremnik is located in Kosova
Gremnik
Gremnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 598 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 59″ Veri

20° 35′ 23″ Lindje

Gremnik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkrep dhe Shkrepor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]