Zajmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zajm
Norë
Fshat
Vendndodhja
Zajm is located in Kosova
Zajm
Zajm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 361 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 30″ Veri

20° 33′ 33″ Lindje

Zajm është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Norë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]