Çupeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çupevë
Çypevë
Fshat
Vendndodhja
Çupevë is located in Kosova
Çupevë
Çupevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 20″ Veri

20° 34′ 7″ Lindje

Çupevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çypevë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]