Siqeva (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siqevë
Sukas
Fshat
Vendndodhja
Siqevë is located in Kosova
Siqevë
Siqevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 34″ Veri

20° 41′ 17″ Lindje

Siqevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]