Ujmira (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ujmirë
Fshat
noform
Vendndodhja
Ujmirë is located in Kosova
Ujmirë
Ujmirë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 46″ Veri

20° 42′ 22″ Lindje

Ujmirë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]