Jelloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jelloc
Çeli
Fshat
Vendndodhja
Jelloc is located in Kosova
Jelloc
Jelloc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 3″ Veri

20° 40′ 9″ Lindje

Jelloc është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Çelinë dhe Çeli.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]