Jashanica (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jashanicë
Bardhaj
Fshat
Vendndodhja
Jashanicë is located in Kosova
Jashanicë
Jashanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 0″ Veri

20° 38′ 50″ Lindje

Jashanicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]