Zabërgja (Klinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zabërgjë
Bregas
Fshat
Vendndodhja
Zabërgjë is located in Kosova
Zabërgjë
Zabërgjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 36″ Veri

20° 42′ 27″ Lindje

Zabërgjë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bregas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]