Grabca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grabcë
Grabos
Fshat
Vendndodhja
Grabcë is located in Kosova
Grabcë
Grabcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 41″ Veri

20° 37′ 7″ Lindje

Grabcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grabos.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]