Kërnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërnicë
Luftar
Fshat
Vendndodhja
Kërnicë is located in Kosova
Kërnicë
Kërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 4″ Veri

20° 36′ 31″ Lindje

Kërnicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Luftar.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]