Klinaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klinacë
Klinëzë
Fshat
Vendndodhja
Klinacë is located in Kosova
Klinacë
Klinacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 5″ Veri

20° 36′ 0″ Lindje

Klinacë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Klinëzë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]