Volljaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Volljak
Valjak
Fshat
Vendndodhja
Volljak is located in Kosova
Volljak
Volljak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 549 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 46″ Veri

20° 35′ 6″ Lindje

Volljak është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Valjak.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]