Krushevë e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushevë e Vogël
Drinisht i Vogël
Fshat
Vendndodhja
Krushevë e Vogël is located in Kosova
Krushevë e Vogël
Krushevë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 22″ Veri

20° 33′ 50″ Lindje

Krushevë e Vogël është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drinisht i Vogël.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]