Bërkova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bërkovë
Topiaj
Fshat
Vendndodhja
Bërkovë is located in Kosova
Bërkovë
Bërkovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 29″ Veri

20° 31′ 51″ Lindje

Bërkovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Topiaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]