Caraviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caravik
Qarrat
Fshat
Vendndodhja
Caravik is located in Kosova
Caravik
Caravik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 14″ Veri

20° 44′ 21″ Lindje

Caravik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarrat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]