Jagoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jagodë
Shëngjergj
Fshat
Vendndodhja
Jagodë is located in Kosova
Jagodë
Jagodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 13″ Veri

20° 32′ 3″ Lindje

Jagodë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjergj.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]