Zatriqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zatriq
Zotrim
Fshat
Vendndodhja
Zatriq is located in Kosova
Zatriq
Zatriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 30″ Veri

20° 37′ 34″ Lindje

Zatriq është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zotrim.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]