Pastasella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pastasellë
Shkamzë
Fshat
Vendndodhja
Pastasellë is located in Kosova
Pastasellë
Pastasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 7″ Veri

20° 35′ 30″ Lindje

Pastasellë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkamzë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]