Saroshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sarosh
Fshat
Vendndodhja
Sarosh is located in Kosova
Sarosh
Sarosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 0″ Veri

20° 31′ 60″ Lindje

Sarosh është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]