Kazniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaznik
Pyllnajë
Fshat
Vendndodhja
Kaznik is located in Kosova
Kaznik
Kaznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 23″ Veri

20° 35′ 38″ Lindje

Kaznik është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pyllnajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]