Çifllaku (Rahovec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çifllak
Fshat
Vendndodhja
Çifllak is located in Kosova
Çifllak
Çifllak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Targa 07
Koordinatat 42° 27′ 41″ Veri

20° 31′ 21″ Lindje

Çifllak është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka rreth 2000 banorë edhe me shum se 350 shtepi.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]