Nagaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nagac
Fshat
Vendndodhja
Nagac is located in Kosova
Nagac
Nagac
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 17″ Veri

20° 38′ 32″ Lindje

Popullsia 743 banorë (2011)

Nagac është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]