Bellacërka (Rahovec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellacërkë
Fortesë
Fshat
Vendndodhja
Bellacërkë is located in Kosova
Bellacërkë
Bellacërkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 24″ Veri

20° 35′ 44″ Lindje

Bellacërkë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fortesë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]