Dabidoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dabidol
Lugmirë
Fshat
Vendndodhja
Dabidol is located in Kosova
Dabidol
Dabidol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 377 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 28″ Veri

20° 32′ 6″ Lindje

Dabidol është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugmirë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]