Pataçani i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pataçan i Epërm
Vneshtar i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Pataçan i Epërm is located in Kosova
Pataçan i Epërm
Pataçan i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 31″ Veri

20° 37′ 11″ Lindje

Pataçan i Epërm është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vneshtar i Epërm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]