Senoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Senoc
Thanisht
Fshat
Vendndodhja
Senoc is located in Kosova
Senoc
Senoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 51″ Veri

20° 35′ 54″ Lindje

Senoc është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Thanisht apo Frashër .

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]