Dejna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dejnë
Denj
Fshat
Vendndodhja
Dejnë is located in Kosova
Dejnë
Dejnë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 39″ Veri

20° 32′ 8″ Lindje

Dejnë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Denj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]