Hoça e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hoçë e Madhe
Fshat
Vendndodhja
Hoçë e Madhe is located in Kosova
Hoçë e Madhe
Hoçë e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 3″ Veri

20° 40′ 39″ Lindje

Hoçë e Madhe është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]