Petkoviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petkoviq
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Petkoviq is located in Kosova
Petkoviq
Petkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 22″ Veri

20° 33′ 22″ Lindje

Petkoviq është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]