Radosta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radostë
Malësi e Vogël
Fshat
Vendndodhja
Radostë is located in Kosova
Radostë
Radostë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 13″ Veri

20° 32′ 14″ Lindje

Radostë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malësi e Vogël.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]