Bratotini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bratotin
Bardhatin
Fshat
Vendndodhja
Bratotin is located in Kosova
Bratotin
Bratotin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 30″ Veri

20° 34′ 47″ Lindje

Bratotin është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhatin.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]