Vrajaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrajakë
Frajakë
Fshat
Vendndodhja
Vrajakë is located in Kosova
Vrajakë
Vrajakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 56″ Veri

20° 34′ 26″ Lindje

Vrajakë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Frajakë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]