Drenoci (Rahovec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenoc
Drenaj
Fshat
Vendndodhja
Drenoc is located in Kosova
Drenoc
Drenoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjakove
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Anadrin/Anadrini
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 16″ Veri

20° 36′ 33″ Lindje

Drenoc është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. U dogj pothuajse plotësisht në vitin 1998 nga ushtria serbe. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drenaj. Fshati ka vreshta të shumta që kryesisht përdoren për prodhim vere.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]